50 ג'יגה של אכסון קבצים מאובטח בענן, חינם לכל החיים

  עמוד הבית » בלוג מפתחים

אני מניח שרובכם כבר נתקלתם בשרותי הענן הצצים מכל עבר לאחרונה ומציעים אכסון קבצים (לגיבוי) בענן, על פי רוב השירות כולל גישה מכל מכשיר דיגיטלי אל אותם הקבצים - שיתוף אולטימטיבי לאותם אלה שרוצים לעבוד ולשתף קבצים מכמה מכשירים (למשל גישה לאותם קבצים ממחשב ביתי, מחשב נייד, טלפון חכם, טאבלט).

שירותי הגיבוי בענן הפופולריים ביותר הם:

ובכן, שירות חדש יחסית הנקרא טראז'ר-איט ( Tresorit ) מציע 5 ג'יגה חינם (ותשלום עבור שטח נוסף כמו כל שאר השירותים) אבל קוראי לייפהאקר יכולים (עד תאריך 20 במאי 2013 ) לקבל 50 ג'יגה חינם לכל החיים ( קיבולת דיסק מספקת ביותר לגיבוי קבצים, תמונות וכו' אפילו לבעלי כמות גדולה מאד של קבצים )

לקבלת המבצע כנסו אל המאמר הבא ב- lifehacker.com , לחצו על הקישור אל Tresorit (ראו תמונה משמאל).

טראז'ר-איט ייחודית באבטחה שהיא מספקת - התכונה החזקה ביותר של Tresorit היא האבטחה החזקה. הקבצים והתיקיות מוצפנים לפני שהם עולים לענן:

Files are encrypted with AES-256 before being uploaded to the cloud. Additional security is provided before upload by HMAC message authentication codes applied on SHA-512 hashes. Encrypted files are uploaded to the cloud using TLS-protected channels.

החברה כל כך סומכת על אבטחת הקבצים המתוחכמת שלה עד שהיא מוכנה להמר עליה בהרבה כסף: ב -15 באפריל, Tresorit מזמינה האקרים מכל העולם לנסות ולשבור את ההצפנה שלה ולהרוויח 10,000 $. כלומר Tresorit בטוחה למדי בטכנולוגיית ההצפנה הייחודית שלה.

גירסת התוכנה ל- Windows (גירסאות ל- מאק, אנדרואיד, iOS צפויות לצאת השנה,לפני יוני) קלה וידידותית לשימוש. ניתן לבחור כל תיקייה במחשב כתיקייה מיועדת לסינכרון ("Tresor"), לשתף תיקיות עם משתמשים אחרים, וגם להתאים את ההרשאות של תיקיות משותפות על ידי משתמש.
זהו יתרון משמעותי על שירותי גיבוי הענן האחרים המאלצים את המשתמש להעביר את הקבצים המיועדים לסנכרון אל תיקייה ייעודית הנוצרת לשם כך במחשבו (יוצר כפילות קבצים וצורך לדאוג לעדכן את הספריות בקבצים העדכניים ). 

ויש גם חיסרון, אין גישה מבוססת אינטרנט עבור הקבצים שלך, ואנשים שאתה משתף אתם תיקיות מחוייבים להתקין את התוכנה, ובנוסף, זה לוקח כמה שניות נוספות עד שהקבצים המסונכרנים שלך מופיעים במחשב אחר (כנראה בגלל ההצפנה ).

חלופות אחרות ל- Dropbox עם הצפנה בצד הלקוח הן SpiderOak  ו-Wuala, אשר להן יש יותר תכונות, אבל הממשק של Tresorit הוא הרבה יותר ידידותי למשתמש. וזה קשה לנצח 50GB של שטח מוצפן חינם.

אכסון קבצים בענן

<< חזרה אל העמוד הקודם

תגיות : אכסון-ברשת כונן-גיבוי כונן-ברשת שרותי-ענן גיבוי-בענן גיבוי-קבצים גיבוי-חינם

   

×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: