החוק להנגשת אתרים

אתר אינטרנט נגיש הינו אתר שיאפשר לכל אדם עם כל סוג של מוגבלות לגלוש בו:

קהלי המטרה שעבורם מנגישים את אתרי האינטרנט:

תקנות השירות קובעות שעל כל אתר הנותן שרות ציבורי או מידע אדות השירות לציבור להיות נגיש, כלומר כל מידע שמועבר דרך האינטרנט - יישומים, דפים, מסמכים צריכים להיות מונגשים על פי חוק.

עד מתי תצטרכו להנגיש את אתר האינטרנט שלכם ?

אתר קיים = אתר אינטרנט שעלה לאוויר לפני 25.10.2015

מה אומר החוק (בקצרה):

החוק קובע כי כל אתר אינטרנט מעל ל-30 עמודים, המעניק מידע או שירותים לציבור הרחב בישראל מחויב בהתאמות נגישות ברמה AA לפחות. לא רק דפי אתר מחויבים בהתאמות נגישות, אלא כל רכיב, מסמך ואפליקציות שנמצאות ברשת.
עם זאת, ישנם אתרים שפטורים מהנגשה. אלו הם בעיקר אתרים פרטיים שאינם מתיימרים לתת שירות לציבור הרחב, וכן אתרים שנמצאים בפלטפורמות שאינן בבעלות בעלי האתר ולא ניתן לבצע בהן התאמות (למשל, אתרים ב-Wordpress.com, דפי פייסבוק וכו') - במקרים אלו יידרשו האתרים לבצע רק התאמות שהפלטפורמה מאפשרת. במקרים חריגים, אתרים בבעלות פרטית שיוכיחו כי ההתאמות הנדרשות אינן אפשריות או מהוות נטל כבד מדי, יוכלו לפנות לנציבות לשוויון זכויות ולקבל הקלה זמנית, כלומר - לבצע התאמות ברמה נמוכה בלבד, להימנע מהתאמה של רכיב בעייתי, או לא להידרש להנגשה כלל.

רמות הנגשה:

החוק מבדיל בין שלוש רמות הנגשה - A, AA ו-AAA. רמת נגישות AA כוללת הנחיות הנגשה רבות, כשבין הבולטות שבהן ניתן למנות: עיצוב (צבע הטקסט והרקע, גודל הפונטים, ומגוון אמצעי העברת המידע), תוכן (למשל ליצור גרסת טקסט לכל תוכן שאינו טקסטואלי, או לאפשר עצירה של אלמנטים זזים כמו מבזקי חדשות), תכנות (שימוש בטפסים סטנדרטיים או לאפשר ביצוע פעולות ללא עכבר).

רמת AAA כוללת הרחבות מחמירות יותר, שעשויות לגזול שעות עבודה רבות ויקרות כמו הנחיה לפיה על תוכן האתר להיות ברור לאדם מן הישוב עם 8 שנות השכלה, או לספק מנגנון עזרה שמסביר שימוש בכל חלק באתר שאינו אינטואיטיבי לגולש לא מנוסה. ברמה זו יש לספק חלופות תוכן בכל הרמות - שפת סימנים, תמליל ואודיו כחלופות לווידאו, או איסור מוחלט על טקסט בתוך תמונה (למעט במקרה של עיצוב שאין לו משמעות).

לאחר הקמת האתר


קריאה מומלצת:

 


חדש בדוטקום:


בין לקוחותינו:

לוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגולוגו
×

הצהרת נגישות

אתר זה מונגש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA.
האתר נמצא תמידית בתהליכי הנגשה: אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות.
אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל (אל תשכחו בבקשה לציין את כתובת האתר).

אודות ההנגשה באתר: